RSS

Feta saganaki


De fiecare data cand ajung in Grecia in vacanta nu pot sa nu degust din bunatatile locale. Bucataria greceasca e una din favoritele mele. Anul acesta am avut placerea sa-mi petrec vacanta in Zakynthos. Ce vacanta deosebita, ce tara plina de soare si ce insula plina de peisaje uimitoare. Calatoream cat era ziua de lunga, iar seara, inainte sa ne retragem obositi la hotel, ne opream pentru cina la o taverna greceasca. Si ce bunatati, si ce delicii!
Am sa pun cateva poze din aceasta vacanta ca sa vedeti si voi ce frumuseti sunt pe acolo.

Mi-am propus pentru acest post o reteta simpla, dar pe cat de simpla e, e atat fel de delicioasa. Imi aduc aminte ca la taverna intotdeauna o ceream ca aperitiv desi felul principal era atat de mare ca nu-l puteai termina. Asa ca l-am incercat si acasa si a avut succesul prevazut pentru ca dupa prima masa feliile de feta saganaki au disparut rapid in burtile noastre ramanandu-ne intiparite doar memoriile placute ale gustului lor.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Chipsuri de casa




Da, stiu! Chipsurile nu se numara printre cele mai sanatoase mancaruri pe care sa le ai pe masa. Dar chiar credeti ca cele cumparate la punga sau cutie din comert sunt mai sanatoase decat unele facute in casa? Eu nu cred. Si daca tot ne ploua in gura dupa un castron cu chipsuri crocante atunci prefer sa stiu ce mananc.

Chipsurile sunt extrem de simplu de facut in casa doar ca ne trebuiesc instrumentele necesare.

Iata reteta ...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Merdenele


Pe vremea cand eram in facultate si alergam intre cursuri, micul dejun si pranzul erau un lux. Asadar ma opream la patiseria din colt si cumparam 2 merdenele. Cele din comert erau pline de ulei si cu branza putina ca o cautai cu lupa dar erau foarte gustoase. Au trecut ceva ani de atunci si intre timp am schimbat si locatia. Aici in Belgia merdeneaua nu exista. Au ei alte specialitati, in general croisante, dar nu-s merdenele cu branza sarata. Nimic nu se compara cu merdenelele romanesti.
Acum cateva zile un coleg mi-a amintit de ele si mi-a plouat in gura. Ba mai mult imi povestea ca le face acasa. Eu nu, ca nu ies ca alea.... el ca da... ia sa incerci. Si uite asa m-a convins si m-am pus pe treaba. Si da, intr-adevar nu ies ca alea din comert! Ies de zeci de ori mai bune. Pufoase de ti se topesc in gura, fara sa balteasca in ulei si cu branza cat sa simti ca mananci.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Spic cu pui si ciuperci

Foarte practice pentru a fi luate la pachet, dar si ca aperativ sunt speciale.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS