RSS

Biscuiti cu vanilie (om de zapada)

In ultima vreme, trenurile pe care le iau zilnic sunt mereu in intarziere si ma regasesc asteptand si asteptand impreuna cu fetita mea in gara pe peron. Intr-o seara, micuta mea era plictisita asa ca am ales sa ne plimbam un pic prin gara in asteptarea trenului. A fost momentul prfect pentru ca Irina sa ocheasca un distribuitor automat de ciocolatele si biscuiti. Asa cum va puteti imagina, a urmat un adevarat show s-o conving ca acelea nu erau bune pentru ea la 2 ani. Si i-am facut o promisiune: "o sa-ti faca mama niste biscuiti acasa!" O astfel de promisiune nu poti sa nu ti-o tii in fata propriului tau copil asa ca am luat cea mai simpla reteta de biscuiti si i-am facut ce-si dorea. Mai mult, am facut impreuna biscuitii si sunt asa de mandra de micuta mea bucatareasa!


Biscuitii au iesit deosebiti, se topesc practic in gura iar aroma de vanilie te face sa nu te mai opresti din mancat.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Fursecuri cu ciocolata


Imi place sa am in casa o cutiuta cu ceva de rontait. Cum ar fi niste biscuiti cu ciocolata ...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Biscuiti cu mei si banane


O varianta de biscuiti fara gluten, fara zahar dar care ies foarte dulci doar din dulceata bananelor.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Biscuiti digestivi

Cautam o reteta de biscuiti sanatosi, cu cat mai putin zahar pentru fetita mea. Iata ce a iesit...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS