
Experimentul meu cu maiaua continua. Prima incercare a esuat dar la a doua am mari sperante. Excesul de maia "de aruncat" l-am pastrat pentru a-l folosi in alte retete. Pur si simplu nu ma indur sa-l arunc. Asadar, iata o reteta de clatite cu maia (imatura inca). Maiaua aici are rolul mai mult de gust decat de crescut asadar nu-si pune in valoare toate proprietatile.
Clatitele sunt subtirele, fara prea multe gauri (ceea ce sincer prefer ca sa nu-mi curga dulceata prin ele) si absolut delicioase !






