
Ingrediente:
- 1 foaie de tarta - vezi retata aici
- 3 cani de piure de cartofi dulci (obtinut din 4-5 cartofi dulci de marime medie)
- 1/2 cana de zahar brun
- 1/2 lingurita de praf de nucsoara
- 1/2 lingurita de scortisoara
- 75g unt ( la temperatura camerei)
- 1/2 + 1/2 cana de lapte
- 1/4 cana de zahar
- 3 oua
- 1 lingura esenta de vanilie
- Intind foaia de tarta si o asez intr-o forma antiadeziva (sau peste o foaie de copt)
- Amestec piureul cu zahar brun, nucsoara, scortisoara, unt, si 1/2 cana de lapte. Eu am facut piureul cu mixerul asa ca toate le-am adaugat si amestecat cu mixerul.
- In alt castron bat ouale, adaug zaharul, 1/2 cana de lapte si esenta de vanilie.
- Torn piureul treptat peste cealalta compozitie si omogenizez.
- Torn compozitia in foaia de tarta si pun la cuptorul preincalzit la 190ºC timp de 1 ora.

Reteta inspirata de aici.






0 comments:
Trimiteți un comentariu